Конор Мек Грегор: Хабиб се посра и душкаше како стаорец

Конор Мек Грегор не пропушти да го зајаде Хабиб Нурмагомедов пред неговото враќање викендов. Идната легенда на УФЦ верува дека Хабиб не направил ништо во спортот и неговите борби пред УФЦ биле наместени.

Конор верува дека Абдулманап му договорил победи на неговиот син, кој влезе во УФЦ непоразен и со тоа се повлече од спортот. Орелот го победи Мек Грегор пред неколку години, а нивната битка стана најпродавана во историјата.

Конор рече дека Хабиб бил крзнено палто на нивната средба и дека не го разбира неговото повлекување од спортот. Во интервју за ЕСПН, Конор откри дека Нурмагомедов посрал и го рече следново:

„Ако треба да бидам искрен, тогаш ќе кажам дека не ми е гајле за Хабиб Нурмагомедов. Тој побегна, го нема. Мое мислење е дека тој не направи ништо во спортот. Забележа само три победи. Се повлече од битките. Не бев изненаден од неговата одлука.

Во нашата борба овој Дагестанец започна да руши 15 секунди по почетокот на битката. Тие се борат против мене исплашени. Каде е сега овој Дагестанец? Зошто се пензионира? Ги посра панталоните. Не стори ништо во спортот. Мајчината му на се, што направи во спортот.

Тој имаше скор 13-0 и се бореше со борци кои имаат 2 победи и 8 порази. Се борел на настани што ги организирал неговиот татко. Се повлече од борбите и не успеа на мерењето. Го нема сега. Хабиб душкаше како мал стаорец, каков што е навистина. Не сум загрижен за него.

Ако можам да го победам Пориер, тогаш ќе се борам против Чарлс Оливеира. Повторно ќе танцуваме со Бразилците. Едвај чекам за тоа. Не сум загрижен за Оливеира затоа што тој е срамежлив. Ќе пропадне“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО