Канело ги покажува брзината на рацете и силината на ударите во очи на мечот за обединување на титулите (ВИДЕО)

По освојувањето на „регуларната“ титула на ВБА во суперсредна категорија Канело (51-1-2, 35 КО) се враќа во средна за обединување на титулите.

28-годишниот шампион на ВБА и ВБЦ во Лас Вегас на 4 мај ќе се бори со шампионот на ИБФ Даниел Џејкобс (35-2, 29 КО).

Мексиканцето објави на снимки на социјалните мрежи  како работи на фокусери со тренерот Еди Рејнос на кои ја демонстрира брзината на рацете и силата на ударите.

https://www.instagram.com/p/BtjnQTlBhdu/?utm_source=ig_embed

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО