Кличко се издаде како се „пумпа“ за мечот со Пулев (ФОТО)

 Светскиот шампион во супертешка категорија во бокс, Владимир Кличко, покажа на својата фејсбук страница со што се храни во текот на подготовките за натпреварот со Кубрат Пулев.

Klicko muskuli

 „Многу од вас ме прашуваат со што се хранам за време на подготовките. Еве ви го ручекот приготвен за мене од шефот на куварите Дејвид Вилијамс. Тој го нарекува „Шампионски ручек“.

Klickko jadenje

Тој вклучува салата од органски зеленчук, потпечени бадеми, калинка, сушени боровинки, круши, диња, фета сирење. Сето тоа го прелевате со меден балсамик за обликување . Кон ова Дејвид додава и органско јагнешко месо на скара“, ја откри својата тајна светскиот шампон, пртиота ги посоветува своите фанови:„Секогаш јадете свежа и вистинска храна. За тренинзите е потребна многу енергија ! “

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО