Кличко предвидува дека царувањето на Фјури ќе биде кратко

Klicko Fjuri vo sivi trenerki

Владимир Кличко смета дека владеењето на Тајсон Фјури во тешка категорија ќе биде едно од најкратките во историјата.

Британецот ја освои титулата во ноември минатата година, откако во 12 рунди на поени го совлада долгогодишниот светски шампион. Реваншот е закажан за 9 јули во Манчестер.

„Загрижен сум што му го дадов подиумот за докажување на Фјури. Ќе го завршам неговото царување на 9 јули“, рече Кличко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО