Кличко позитивен на коронавирус на еден ден пред изборите

135

Поранешниот светски првак во бокс, Витали Кличко, денеска објави дека е позитивен на коронавирус.

Информацијата за позитивниот тест на Кличко, кој е актуелен градоначалник на Киев, доаѓа на само еден ден пред новите локални избори на кои Виталиј се бори за нов мандат.

„Коронавирусот дојде во најнезгоден момент. Денеска добив позитивни резултати на тесстирањето. Се чувствувам добро, но ќе морам да заминам во самоизолација. Ќе работам од дома“, ги извести Кличко своите приврзаници.