КК Вардар на „Ноќта на боречките вештини“ во Нови Пазар (ВИДЕО)

kata tim maski

Карате клубот Вардар ќе учествува на „Ноќта на боречките вештини“ во Нови Пазар-Србија, каде што ќе има учесници од Германија, Турција, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина и Романија.

На овој спектакл ќе бидат демонстрирани вештини од повеќе боречки спортови.

Шотокан до клубот Вардар ќе го претстауваат репрезентативците во кати Мартин Ристовски, Ферри Исиќ, Глигор Станоев, како и Сунај Демири и Алмир Алиспахиќ, под водство на тренерот назим Куртовиќ.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО