Кендо репрезентацијата триумфираше на Балканскиот куп во Истанбул (ФОТО)

279

 

Македонската кендо репрезентација го освои тертото место и во сениорска и во јуниорска конкуренција на Балканскиот кендо куп во Истанбул, Турција.

Нашиот тим забележа победи против Бугарија, Црна Гора, а во полуфиналето загубивме тесно од Турција 1-2.

Боите на Македонија ги бранеа: Андреј Атанасовски, Матеј Ивановски, Владимир Кесковски, Владимир Пешков, Александар Кесковски, Златко Кесковски, Ивана Лазаровска и Олег Бичковски.

Ipon.mk