Кемингхаусен на Трендов и Стојанов е на еден чекор до титулата

Trendov Stojnaov i ekipata slavat

Екипата  на нашите Александар Стојанов и Благој Трендов, поранешни борачи на Бучим и Спартак, Кемингхаусен е на еден чекор до шампионската титула.

Кемингхаусен вчера ја доби средбата против Хорде со службенн резултат од 56-0, бидејќи гостинската екипа не допатувала во полн состав.

Кемингхаусен наредната сабота во пресметката со Кирхлинде треба  да победи за да ја освои шампионската титула на Бундес лига 6 и од идната сезона да се натпреваруваат во Бундес лига 5.

Амбициите на менаџерот на клубот, Благој Трендов, се да се стигне во најквалитената германска лига.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО