Како за прв настап: 4 златни медали за КЦ „Пејов“ на „Власотинце опен“

Ninja so decata na Vlasotince 2016

Анастасија Димитрова, Ивана Тодоровска и Тамара Јанковска, како и женската екипа на Карате центар „ПЕЈОВ“ освоија златни медали на Меѓународниот турнир „Власотинце опен 2016“ во Србија.

Ane borba Vlasotince 2016

Женската екипа беше во комбинација со девојчињата од КК Кеикс.

Pejov konsultacija Vlasotince 2016

Во првиот настап, и тоа на меѓународна сцена, каратистите на „Пејов“ направија одличен успех, ако народната е „прво па машко“ во овој случај е „прво па женско“!

pejov zagrevanje vo vlasotince 2016

„Христијан Лјотиќ и Александар Тодоровски прикажаа храбра и машка борба, меѓутоа загубија во првото коло. Морам да споменам дека им ги споија категориите со постари генерации и потешки категории, така што дечките го дадоа максимумот. Се на се одличен настап, крунисан со четири златни медали. Респект за Карате центар Пејов и неговите борци“, изјави тренерот Зоран Пејов за Ipon.mk, при што додаде дека во мошне силна конкуренција каратистите на „Пејов“ прикажале максимално пожртвувана борба и дух и притоа ги освоиле симпатиите на публиката.

Ane i tamara na Vlasotince 2016

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО