Јиржи Прохаска ќе помине три дена без храна и во темнина

Според сите извештаи, Јиржи Прохаска почнал да се подготвува за борба.

На својот профил на социјалните мрежи „Дениса“ откри дека повторно ќе се изолира од се и секого. Јиржи ќе помине 3 дена во темна соба каде ќе биде без храна и целосно изолиран од светот. Тоа е традиција што ја прави веќе подолго време. Прохаска верува дека ова му помага да се фокусира и да се подготви за неговите претстојни борби.

31-годишната ѕвезда од Чешка гледа на титулата во полутешка категорија. Во април годинава го победи Александар Ракиќ со нокаут. Тој сакаше реванш со Алекс Переира, кој исто така сака тие двајца повторно да се пресметаат. На крајот на минатата година Переира го нокаутира Прохаска и ја освои титулата во категоријата.

Јиржи сега почнува да се подготвува за втор судир и се препушта на осаменоста во темнината:

„Три дена. Без светлина. Нема храна. Чист фокус. Чист тренинг. Подготовката може да започне СЕГА“, напиша Прохаска на Инстаграм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО