Јасин Лама денес се бори со Русинот Артур Субханкулов за полуфинале на „Странџа 2019“

Јасин Лама (-60 кг) денеска има тешка задача на Меѓународниот турнир „Странџа 2019“ во Софија – Бугарија, се среќава со Русинот Артур Субханкулов.

Вчера Лама за 78 секунди со технички нокаут го совлада Анкуш Дааија од Индија

Борбите почмнуваат во 15 часот, а мечот на Јасин и Русинот е девети по ред.

Ако победи, Лама ќе се пласира во полуфиналето и ќе обезбеди најмалку борнзен медал на најсилниот турнир во Европа.

Ipon.mk

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО