Јакоб Недох го освои турнирот ПФЛ Европа! Со монструозен финиш го победи Пауел во втората рунда (ВИДЕО)

Од самиот почеток, Недох се чинеше дека е во многу подобра позиција.

Најдобриот словенечки ММА борец Јакоб Недох се појави во финалето на турнирот ПФЛ Европа во полутешка категорија и го освои со монструозен нокаут во втората рунда!

Веднаш на почетокот на борбата, словенечкиот борец тргна силно кон Пауел и упати неколку силни удари, додека Англичанецот повеќе тргна по тактиката на задавање удари. Постојано вршеше притисок и делуваше дека е физички супериорен, а на половина од првата рунда успеа да постигне нокдаун. Пауел стана, но повторно постигна нокдаун, овој пат со моќен суплекс. Завршија на нозе, а потоа почна да врне и на двете страни, но никој не падна и повторно се најдоа во клинч, каде што го дочекаа финишот на првите пет минути од натпреварот.

И втората рунда ни донесе многу акции на почетокот, а во размената на удари „Горила“ беше тој што го доби подобриот крај, го удри противникот и го заврши со монструозен „граунд и паунд“!

Со оваа победа Недох го освои турнирот, 100.000 долари и пласман на светскиот ПФЛ турнир следната сезона.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО