Ја менува професијата/спортот

42

Флертувањето на Тајсон Фјури со Светската кечерска федерација станува се посериозно. Британецот веќе официјално има закажано датум за меч со Браун Струман. На 31 октомври во Саудиска Арабија, двајцата масивни спортисти ќе учествуваат во една од главните борби на забавното шоу.

https://www.instagram.com/p/B3gHGf-ApKQ/?utm_source=ig_embed

Другата голема атракција на вечерта ќе биде судирот на поранешните шампиони на УФЦ, Каин Веласкез и Брок Леснар. Тоа ќе биде деби на Фјури и Веласкез во најкомерцијалниот кечерски синџир.

„Кралот на Циганите“ веќе се појави два пати во шоуто и се расправаше со брадестиот гигант. Логичното се случи и сега нивната приказна ќе продолжи. Сепак, една од опасностите за Фјури е веројатноста да се повреди и на тој начин да наруши тренинг-ритамот пред неговиот реванш со Дионтеј Вајлдер во поечтокот на 2020 година.

It’s on Tyson Fury vs Braun Strowman. WWE in Saudi Arabia #FURYVSSTRAWMAN #letsgetiton

Geplaatst door Tyson Fury op Vrijdag 11 oktober 2019

Веласкез веќе има искуство во рекреативни спортови. Учествуваше во шоуто Триполиманија, што се одржа во Мексико.