Излезе промо видеото за УФЦ 227 (ВИДЕО)

54

УФЦ се подготвува за следниот настан. Овој пат светот на ММА ќе биде потресен од УФЦ 227.

Настанот ќе се одржи на 4 јуни во Лос Анџелес.

Настанот ќе го предводи средбата во перо категорија меѓу шампионот Т.Џ. Дилшоу и поранешниот шампион Коди Гарбрант. Истата вечер, шампионот во мува категорија Деметриус Џонсон и Хенри Сехудо ќе се борат за титулата.

Погледнете го промотивното видео:

https://youtu.be/aGpWUuR-2Dg

.