Ислам Махачев ја нагласува гилотината пред борбата со Дастин Пориер

Во интервјуата пред борбата со Дастин Пориер, Ислам Махачев откри дека му готви нешто посебно на Американецот.

Викендов Махачев ја заложува титулата во лесна категорија против Пориер. Двајцата ќе се борат на главниот настан на УФЦ 302. Галата ќе се одржи во Њуарк, Њу Џерси. Ислам е во серија од 13 победи и нема пораз 9 години.

Добар е и во стој и на партер. Махачев има 25 победи во кариерата, 5 пати победи со нокаут и 11 со завршница. Изгледа дека ќе се обиде да го гилотинира Пориер. Гилотина е омилениот потег на Американецот, кој го користи овој потег речиси во секоја борба.

Пориер откри дека ако го гилотинира Махачев, тогаш ќе направи статуа на тој момент. Очигледно и Ислам ќе се обиде да го гилотинира Пориер. Ваквиот пораз би бил многу болен за Американецот бидејќи го сака овој потег.

На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа како Ислам практикува гилотина. Очигледно ова е изненадувањето што го подготвува за „Дијамантот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО