Хурмет Јонузи се пласира во полуфиналето на „Трофеј Подгорица“

96

Хурмет Јонузи (-75 кг) се пласира во полуфиналето на Меѓународниот боксерски турнир „Трофеј Подгорица“ во Црна Гора.

Нашиот репрезентативец во четвртфиналето го совлада Австриецот Румплер.

Ipon.mk