Хрговиќ спарираше со Кро Кап (ВИДЕО)

64

Надежниот хрватски тешкаш Филип Хрговиќ го посети Мирко Филиповиќ во неговата сала во Загреб.

27-годишниот боксер тренираше и правеше лесни спаринзи со 18-годишни постарата пензионирана ММА и кик бокс ѕвезда.

„Вечерниот тренинг е одработе во во одлично друштво! Му благодарам на Мирко Филиповиќ за поканата! “, објави Хрговиќ со фотографијата од тренингот.

https://www.facebook.com/Filipboxing/videos/509261646520028/

Следната борба Хрговиќ треба да ја има на 7 декември во Саудиска Арабија во воведниот дел на настанот Џошуа – Руиз 2.