Хозе Алдо му продаде финта на Нејмар (ВИДЕО)

Jose Aldo Neymar

Хозе Алдо е владетел на перолесна категорија во УФЦ. Тој е еден од најдобрите П4П борци во светот, а во петокот на тревата му „одржа“ фудбалска лекција на бразилскиот волшебник Нејмар.

Натпреварот беше од хуманитарен карактер.

http://youtu.be/R_ThMdnzyCU

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО