Хорхе Масвидал: Очекувам да ми ја објават новата борба за 30 дена

64

Хорхе Масвидал во Лас Вегас го нокаутира Бен Аскерн за само 5 секунди и подготвен е да се бори и утре. Тоа беше најголемата победа во неговата кариера, дури и не се трудеше многу за да го постигне тоа. Гејмбред е во серија од две нокаут победи што му донесоа 150.000 долари бонуси и сега бара нова борба која очекува да биде објавена во рок од 30 дена:

„Во моментов се чувствувам добро. Ги запознавме луѓето на УФЦ и сакам момчето повторно да се врати и наскоро да се бори. Ја сакам најголемата можна борба што можам да ја добијам. Не сакам да чекор назад, само напред. Сакам да се натпреварувам и тоа е она што го гледате од мене.

Чекаме договори и повторно да влеземе во кафез. Не сакам да одам во детали, но тоа ќе биде слатко. Тоа би можело да биде големо. Луѓето ќе уживаат и сакаат да гледаат. Очекувам битката да биде објавена во рок од 30 дена“.

Во моментов Масвидал е на 4-та позиција во полусредна категорија и само Тајрон Вудли е слободен од оние кои се пред него на ранг-листата.