Хорхе Масвидал: Конор Мек Грегор се врати затоа што УСАДА повеќе не постои

Хорхе Масвидал го обвини Конор Мек Грегор дека користел лекови за подобрување на перформансите за време на неговиот тренинг.

Мек Грегор (22-6 ММА, 10-4 УФЦ) се враќа во велтер категорија против Мајкл Чендлер (23-8 ММА, 2-3 УФЦ) на главниот настан на УФЦ 303 на 29 јуни во Лас Вегас.

Мек Грегор ќе се натпреварува за прв пат откако ја скрши ногата во поразот со TKO од Дастин Пориер во јули 2021 година.

Масвидал смета дека целата ситуација е сомнителна.

„И двајцата бараат начини да се откажат, па кој ќе се откаже прв, нели? Тоа е друго прашање бидејќи тој ш*****к мораше да почека додека не ја напушти УСАДА за да се врати и да се натпреварува со сите нас. Додека сите трениравме и правевме тестови, овој ш***к беше јасно на некоја супстанца како што можеме да видиме од неговиот филм“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО