Хјустон ќе биде домаќин на реваншот меѓу Адесања и Витакер

Тексас повторно ќе ги пречека најдобрите борци во светот. УФЦ 271 се враќа во Хјустон во февруари на 12 февруари 2022 година.

Иако главниот настан се уште не е финализиран, се шпекулира дека картата ќе биде на врвот на долгоочекуваниот реванш меѓу шампионот на УФЦ во средна категорија, Израел Адесања и поранешниот предизвикувач Роберт Витакер. Адесања го победи Витакер со нокаут во втората рунда во октомври 2019 година на УФЦ 243, станувајќи крал на УФЦ во средна категорија.

Враќајќи се на настаните во Хјустон, градот ќе биде домаќин на третата гала од мај, по оние во мај – УФЦ 262 и август – УФЦ 265.

Според прелиминарните информации, моменталната постава на УФЦ 271 вклучува:

„Александар Хернандез против Ренато Моикано, Даглас Силва де Андраде против Сергеј Морозов, Марк Медсен против Винк Пишел, А. Добсон против Џејкоб Малкун, Кајлер Филипс против Марсело Рохо, Роксана Модафери против Кејси О’Нил, Орион Косд, Орион Коше против Херман и други“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО