Хабиб натера навивач на Барселона да рече „Хала Мадрид“ (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов е голем обожавател на Реал Мадрид и не го крие тој факт и не пропушта да ги поддржи на секој меч.

Пред некое време ги гледаше во живо и да игра со Кристијано Роналдо. Пред неколку дена мал обожавател на Хабиб отиде да се фотографира со него, но беше фан на Барселона. Тоа го натера Хабиб младо момче да каже „Хала Мадрид“, бидејќи во спротивно нема да се слика и да добие автограм. Хабиб рече дека е фан на Реал Мадрид, без разлика дали Роналдо е во тимот. Впрочем, момчето го направи она што Хабиб го сакаше и доби слика со шампионот.

https://twitter.com/jakkrm/status/1139984938822860801?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fkhabib-prinudi-fen-na-barselona-da-kazhe-hala-madrid

Хабиб во септември се враќа во кафезот на УФЦ 242 и ќе се бори против Дастин Пориер во Абу Даби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО