Хаос во кампот на Мек Грегор: Кавгата со Малигнаги заврши со напуштање на кампот!

Поранешниот светски боксерски шампион во две категории Полие Малигнаги се зафати да му помага на шампионот на УФЦ во лесна категорија Конор Мек Грегор, за да се подготви за долгоочекуваната боксерска супер битка против Флојд Мејведер.

Сепак, соработката меѓу нив двајцата може брзо да заврши.

Малигнаги апсолутно е бесен на Конор Мек Грегор и неговиот тим, откако беше објавена контроврезна фотографија на социјалните мрежи од кампот на Ирецот.

Полие Малигнаги кој за Брет Окамото од ЕСПН изјави дека не се стигнувало до нокдауни меѓу него и Мек Грегорr во нивните спаринг средби, туку имало само „туркање“, не како што ја раширија веста Мек Грегор и неговиот тим на Твитер поради недостаток на етика.

Малигнаги сака Мек Грегор и УФЦ да ги пуштат целосно непреработените видео материјали од вежбањето.

„Не е убаво да нацрташ слика која не е точна, тоа е судирот за време на спарингот. Пуштете го целото видео од 1-та до 12-та рунда, необработено“, изјави Меџик мен во врска со објавената слика од таборот на Мек Грегор.

https://www.instagram.com/p/BXWhmoygULC/

„УФЦ имаат камери во целиот фитнес и снимаат 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Нобработеното видео од 1 до 12 рунда постои1 од вторникот вечерта, нека видат навивачите“, додаде Малигнаги.

„Дојдов да му помогнам на овој камп, не да биде експлотиран, но сега ќе ја добиеш вистината. Пушти го целото необработено видео од вторникот вечерта“, заврши лутиот Малигнаги.

Конор Мек Грегор и Флојд Мејведер ќе се сретнат на 26 август во Т-Мобиле арена во Лас Вегас.

https://www.instagram.com/p/BXWzAcfgGwI/?taken-by=paulmalignaggi

Ова се двете спорни фотографии:

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО