Хабиб: УФЦ 254 е најдобaр за 2020 година, полн е со убијци

Хабиб Нурмагомедов смета дека борбената карта за УФЦ 254 е најдобра за 2020 година.

Нурмагомедов ќе биде во главната борба на вечерта и ќе се обиде да ги обедини титулите во лесна категорија против Џастин Гејџи.

Главниот меч се очекува да биде меѓу поранешните шампиони Тони Фергусон и Дастин Пориер.

Поранешните шампиони Рафаел дош Анош и Роберт Витакер ќе бидат дел од борбената карта. Исто така, ќе ја видиме долгоочекуваната битка меѓу Забит Магомешарипов и Јаир Родригез.

„Во борбената картичка на УФЦ 254 се вклучени двјаца шампиони. Четворица поранешни шампиони, четири претенденти за титула. Мапата е полна со убијци и е најдобра за оваа година“, напиша Хабиб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО