Хабиб пушта нов мобилен оператор во Москва

74

Хабиб Нурмагомедов стана милионер за многу кратко време и заработи многу пари. Непоразениот борец се прослави по неговата голема победа над неговиот жесток противник Конор Мек Грегор, а оваа битка радикално ја смени неговата финансиска состојба. За прв пат во својата кариера, Хабиб собра милиони, а во последните две борби со Дастин Пориер и Џастин Гејџ, бројките се зголемија уште повеќе.

Хабиб објави дека се повлекува од ММА, но немаше индиции дека е сериозен во своето тврдење. Веројатно ќе го видиме во друга битка, а за ова време избра бизнис во кој ќе инвестира дел од приходот. На социјалните мрежи, Нурмагомедов објави дека лансира нов мобилен оператор во Москва.

„Искреноста и одговорноста се принципите врз кои ја градев својата спортска кариера. Денес сум подготвен да одам понатаму и сега можам да ви ги кажам важните вести што ги подготвував толку долго. Наскоро, јас и мојот тим ќе започнеме нов мобилен оператор – Игл Мобиле.

Областа на покриеност е Москва и Московскиот регион, но ова е само почеток, нашите планови се многу поголеми. Следете ги новостите за да станете еден од првите сопственици на нашите СИМ-картички и верувајте ми, сè е многу подобро отколку што замислувате“, напиша Хабиб за Игл Мобиле.