Хабиб Нурмагомедов: На различно ниво сум од сите

Се чини дека Хабиб Нурмагомедов нема намера да се врати во МMA. Непоразениот шампион во лесна категорија не е импресиониран од она што се случи на островот Јас.

Го видовме Дастин Порие како го нокаутира Конор Мек Грегор во втората рунда, а Мајкл Чендлер го стори истото со Ден Хукер, но во првата рунда. Хабиб сакаше да види нешто посебно од неговите колеги, но дефинитивно не го воодушевија.

На прес-конференцијата по свечената вечер, Вајт рече дека наскоро повторно ќе разговара со Хабиб. Дана нема да го притисне и ако Хабиб не сака да се бори, тогаш тој ќе се раздели со титулата и ќе биде отстранет од ранг-листата.

„Дана, биди искрен, види што се случи. Јас сум на различно ниво од овие луѓе. Јас веќе имам победи над нив“, му рече Хабиб на Дана Вајт по завршувањето на УФЦ 257 во Абу Даби.

Се чини дека Нурмагомедов ќе се повлече.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО