Хабиб го заслужи бонусот од 50.000 долари

109

Хабиб Нурмагомедов заработи 50.000 долари бонус за изведба на вечерта по победата над Џастин Гејџи. „Орелот“ го победи Гејџи во втората рунда и ја зголеми својата серија на 29 последователни победи.

По борбата, Хабиб објави дека се повлекува од ММА и дека никогаш повеќе нема да се натпреварува во кафезот. На прес-конференцијата по борбата, Дана Вајт рече дека Хабиб, Магомед Анкалаев, Натаниел Вуд и Кејси Кени заминуваат побогати за бонусите од по 50.000 долари.

Магомед Анкалаев го нокаутира Јон Кутлеба и бонусот е за претставување на вечерта. Кени и Вуд, пак, добиваат бонус за битката на вечерта.

https://www.instagram.com/p/CGvaLUCB4uh/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again