Хабиб го посети еден од најпознатите готвачи во Турција (ВИДЕО)

227

Неспорниот шампион во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов ужива во паузата откако ја одбрани титулата. Претходно минатиот месец, неубедливиот борец ги задржа статистиките и појасот, откако го победи Дастин Пориер во Абу Даби. „Орелот“ има многу потешкотии во губење на тежината, но сега е заслужено и може да биде разгалено.

Шампионот гостува во Турција со Бурак Оздемир, кој е еден од најпознатите готвачи во земјата. Бурак е aвезда на социјалните мрежи благодарение на неговите видеа, што го одржува насмеано и покажува како подготвува уникатни јадења. Неговите оброци му го направија на шампионот кој никогаш не престана да сонува за нив. Еве што сподели Кабиб за нејзината посета на Оздемир:

За време на губење на тежината, јас ја прегледував неговата страница. Беше забавно и вкусно. Благодарам брат!

https://www.instagram.com/p/B35JtIKH6XF/?utm_source=ig_embed