Хабиб доби поклон мерцедес ц-класа од Кадиров (ВИДЕО)

По средбата со Владимир Путин шампионот на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов имаше прием кај Рамзан Кадиров првиот човек на Чеченија кој лично го покани новиот херој на Русија во Грозни, каде што беше прогласен за почесен граѓанин.

Хабиб беше свечено пречекан во Чеченија, а од контроверзниот Кадиров на поклон доби мерцедес ц-класа.

https://www.instagram.com/p/BozvXn8hqwW/?utm_source=ig_embed

„Ова е подарок кој шампионот Нурмагомедов го прими од својот брат Рамзан Кадиров“, објави ММА-борецот Шамил Зуваров на Инстаграм .

https://www.instagram.com/p/Bo0P6kShNnX/?utm_source=ig_embed

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО