Голем ден за ММА и Бразил: Легендарниот Минотауро го носеше олимпискиот факел низ Рио

minotauro-fakel-UFC

Бразилската ММА легенда „Minotauro“ Ногејра имаше чест да биде дел од олимпискиот спектакл во пресрет на свеченото отворање на Олимписките игри во Рио де Жанеиро синоќа.

Антонио Родриго Ногејра е неколку часа пред почетокот на Олимписките игри на дел од патот го носеше олимпискиот факел низ улиците на Рио спрема на стадионот на кој започна најголемиот спортски настан на годината.

Minotaur fakel OI

Тоа е голем момент и за бразилскиот спорт и за ММА, кои многумина во иднина го гледаат олимпиското семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО