Го обвинија Мек Грегор дека е зависник од кокаин

ММА иконата Конор Мек Грегор предизвикува возбуда не само во октагонот, туку и во разни други области.

Од бокс до индустријата за алкохол, а сега и во  Холивуд. Сепак, едно неодамнешно интервју за промовирање на неговиот дебитантски филм „Роудхаус“ ги остави фановите и инсајдерите во индустријата збунети од неговото чудно однесување и загадочните одговори.

Мек Грегор е познат по својата отворена и дрска личност, но изгледаше изненадувачки покорен за време на интервјуто. Ова доведе до шпекулации за неговата благосостојба. Неговиот обично остар и артикулиран начин беше заменет со мрморење и чудно однесување.

Мек Грегор си ги лижеше усните и изгледаше нервозно. Се лулаше и од страна на страна и напред-назад. Ова доведе до алармантни здравствени теории. Фановите на социјалните мрежи почнаа да пишуваат дека ирската ѕвезда е зависна од кокаин.

Се очекува Мек Грегор да се врати во текот на летото за да се бори со Мајкл Чендлер. Во 2021 година Мек Грегор се соочи со Дастин Пориер. Мечот заврши со пораз за Мек Грегор откако се здоби со повреда.

Неговата последна победа во октагонот дојде во 2020 година против Доналд Цероне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО