Гејџи за Конор Мек Грегор: Сонувам да го пензионирам

На Џастин Гејџи не му пречи да се соочи со Конор Мек Грегор.

Носителот на титулата во БМФ откри дека сонува да ја пензионира ирската суперѕвезда. Пред неколку недели Гејџи го освои појасот БМФ откако го победи Дастин Пориер. Мек Грегор веднаш го нападна Гејџи и му се закани дека ќе го нокаутира со еден удар.

Конор изјави дека планира да се бори со Гејџи во 2024 година. Интересно е тоа што во последните години Гејџи постојано го предизвикува Мек Грегор, кој не го прифаќа предизвикот. Сега Конор е мотивиран да му го земе БМФ појасот, а Гејџи сака да го пензионира.

„Да, мислам, звучи забавно. Ќе излажам ако не кажам дека сонував да ја завршам неговата кариера и да се уверам дека тој никогаш не може да влезе во кафезот.

Чендлер сега ќе биде вториот човек што го победив и кој е избран да се бори. И, знаете, мислам дека тоа зборува само по себе. Нема да се бори со мене, чисто и едноставно.

Како што реков, шансата да го пензионирам секогаш ќе биде мојата главна награда. И јас сакам пари. Се борам за пари, така што секогаш тоа е добра борба.

Шансата да го извадам засекогаш и да ги замолчам сите негови фанови е подобра од парите“, изјави Гејџи за медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN MMA (@espnmma)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО