Гаетје со жестоки навреди до Мек Грегор: Ти си гомно од човек!

59

Хабиб Нурмагомедов славеше против Дастин Пориер и ја освои шампионската титула во лесна категорија во УФЦ, а веднаш потоа Конор Мек Грегор преку Твитер порача дека сака реванш.

Мек Грегор порача дека сака борбата да се организира во Москва, а нема сомнеж дека тоа ќе привлече многу публика. Сепак, има и такви кои не им се допадна идејата на Ирецот, односно сметаат дека не заслужува втора шанса/реванш.

Еден од борците во УФЦ, Џастин Гаетје не внимаваше многу на својот јазик, па на Твитер жестоко го навреди Ирецот.

Ти си глупав! Веќе го изгуби тоа што го имаше. Ти си само едно гомно од човек, татко и сопруг. Еби се!“, порача борецот на Твитер.

Ваквата реакција на Гаетје многуминане ја оправдаа, бидејќи тоа е спортивно на спорсткиот дух.