Фудбалската ѕвезда Рио Фердинад станува професионален боксер (ВИДЕО)

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед и капитенот на фудбалската репрезентација на Англија, Рио Фердинанд, ќе стане професионален боксер.

Се очекува скоро наскоро ѕвездата официјално да го објави прешалтувањето во спортот.

По завршувањето со фудбалот имаше редовни бокс тренинзи, од кои се појавија различни видеа на социјалните мрежи. На тие видеа се гледа дека негови спаринг партнери се Ентони Џошуа, Дејвид Хеј и Тони Белју.

Се надеваме дека неговите вештини значително се подобрени од јануари, кога е направено ова видео:

https://www.instagram.com/p/BPHzCC9gSt0/

https://youtu.be/e-DxQUiWxKg

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО