Френсис Нгану се сретна со Кристијано Роналдо

Френсис Нгану се сретна со ѕвездата на Ал Наср, Кристијано Роналдо.

Тие се сретнаа во Саудиска Арабија. 37-годишниот Португалец се пресели во Ал-Наср, кој е меѓу најголемите фудбалски тимови во Саудиска Арабија. Кристијано одигра еден натпревар против ПСЖ на кој постигна два гола и беше прогласен за најдобар играч на пријателската средба.

На почетокот на овој месец Нгану се раздели со УФЦ. Одби да потпише нов договор и покрај тоа што му беа понудени милиони. Френсис сега брка боксерско деби. Не е познато зошто Френсис е во посета на Саудиска Арабија.

Последниве години во оваа земја се одржуваат големи боксерски мечеви. Можеби Нгану таму ќе го направи боксерското деби. Роналдо е љубител на боречките спортови и се запозна со други борци во последните години.

Кристијано го запозна Хабиб Нурмагомедов, а пред неколку годоини имаше одлично пријателство со Бадр Хари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MMA ™ (@freak.mma)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО