Финалето на СП во карате ќе се гледа во 60 земји

За 3-то издание по ред, во финалните на средби Светското првенство во карате ќе се произведува и емитува програма во живо. Вкупно 7 камери ќе ги снимаат централното татами во саботата и неделата, за да се обезбеди висок квалитет на ТВ слики со сателитска дистрибуција на Евровизија, на официјалниот ВКФ ЈуТјуб канал, како и на зголемениот број на ТВ партнери од целиот свет.

finals-of-bremen-championships-production-and-hd-tv-broadcast-576Така, сите љубители на каратето ќе бидат во можност да го видат финалето на 22-то Светско првенство , или на ТВ во 120 земји или преку YouTube во останатите земји (во зависност од земјата).

Целта на ВКФ е „да и се понуди на сите карате навивачи и спортски фанови, воопшто, висок квалитет на шоу во живо, кое се вклопува во имиџот на нашата дисциплина. Тоа е инвестиција за ВКФ, но сметаме дека карате го заслужува тоа. И како спортисти да понудиме најдобар квалитет на карате. Тоа е нашата мисија, да им се понуди слики кои ја рефлектираат на убавината на нашиот спорт“.

Плановите за каналот WKF YouTube во Бремен се слични на претходните турнири :

• Backstage сцени за време на шампионатот

• Интервјуа за време на шампионатот

• Акции снимки за време на шампионатот

• во живо проток на финалето во оние земји кои немаат ТВ покриеност.

ВО ЖИВО ТВ програма

Сабота, 8 ноември ( 12:00-13:00 GMT + 1 )

Кумите жени -50 кг

Кумите мажи -60 кг

Кумите жени -55 кг

Кумите мажи -67 кг

Кумите жени -61 кг

Сабота, 8 ноември (17:00 – 18:00 GMT + 1)

Кумите мажи -75 кг

Кумите жени -68 кг

Кумите мажи -84 кг

Кумите жени 68 кг

Кумите мажи 84 кг

Недела, 9 ноември ( 12:00-13:00 GMT 1 )

Кати поединечноно жени

Ката екипно мажи

Кумите екипно жени

Недела, 9 ноември (17:00 – 18:00 GMT 1 )

Кати поединечноно жени

Ката екипно мажи

Кумите екипно жени

Во прилог на официјалниот ЈуТјуб канал, ВКФ има развиено многу ТВ партнерства со големи телевизиски канали од целиот свет. Како резултат на тоа, финалето ќе биде на располагање на телевизија (или во живо или одложено ) во следните земји:

Во живо-Алжир, Ерменија, Азербејџан, Бахреин, Белорусија, Белгија, Бенин, Босна и Херцеговина, Бразил, Камбоџа, Камерун, Чад, Брегот на Слоновата Коска, Хрватска, Џибути, Египет, Естонија, Франција, Грузија, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Јордан, Казахстан, Киргистан, Косово, Кувајт, Лаос, Латвија, Либан, Либија, Литванија, Луксембург, Република Македонија, Мавританија, Мјанмар, Молдавија, Монголија, Црна Гора, Мароко, Оман, Палестина Газа, Филипини, Катар, Русија, Саудиска Арабија, Сенегал, Србија, Сингапур, Словенија, Сомалија, Шпанија, Судан, Швајцарија, Сирија, Таџикистан, Тајланд, Тунис, Турција, Украина, Обединетите Арапски Емирати, САД, Узбекистан, Венецуела, Виетнам и Јемен;

одложено–Канада и Јапонија.

За секоја од наведените земји, ве молиме погледнете директно на ТВ каналот за информации за емитување на распоредот . За остатокот од светот, финалните борби ќе бидат достапни преку WKF YouTube каналот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО