Феминистки му скокнаа на Мејведер (ВИДЕО

Flojd  i feministka

Феминистики од Бристол му сконаа на боксерската легенда, Флојд Мејведер.

Повод за нивното незадоволство беше претстојната турнеја на поранешниот светски шампион во Велика Британија. Американецот ќе обиколи неколку градови, каде што ќе се сретне со свои приврзаници. Неговото појавување ги збесна дамите, а причината е вмешаноста на Флојд во семејно насилство.

Во посебна петиција дамите велат дека е навреда за сите жени во Бристол појавата во градот на Флојд. Тие инсистираат боксерот да не се појавува со тамошната сала „Колстон хол“. По програмата, тој мора да биде таму на 2 февруари. Бристол е еден од осумте градови во кои Мејведер ќе присуствува за време на двонеделната турнеја. Билетите за настанот се движат од 45 до 2000 фунти за специјална вечера со слика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО