Фабрицио Вредум: Федор никогаш не бил најголем

Бразилската легенда Фабрицио Вердум сака во октомври да се соочи со Федор Емелијаненко. Неодамна е извесно дека Белатор ќе дебитира во Москва кон крајот на овој месец. Не е изненадување што целата борбена карта ќе биде изградена околу легендата Емелијаненко, кој ќе се бори во главната битка на гала вечерта.

Скот Кокер откри дека Џош Барнет, Алистер Оверем и Жуниор дош Сантос се опции за руската легенда. Постои уште еден борец кој копнее за нова средба со Емелијаненко. Вердум е еден од ретките што го победи Емелијаненко и е подготвен да му даде шанса за реванш.

Пред единаесет години, Вердум ја запре легендарната серија на Емелијаненко и го победи со завршница за 69 секунди. Фабрицио загуби од Федор, кој беше без пораз скоро 10 години и во серија од 30 последователни победи.

На социјалните мрежи, Вердум го предизвика Емелијаненко и рече дека тој никогаш не бил најголем.

„Вердум против Емелијаненко е најголемиот реванш во историјата. Кој сака да ме види како уште еднаш го победувам со завршница? Ако Федор сака да ми се реваншира, тогаш ајде да го направиме тоа.

Емелијаненко никогаш не беше најголем затоа што го убив. Скот Кокер, ајде да го направиме тоа“, рече Вредум.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО