Ернесто Хуст-совршен лоу кик! (ВИДЕО)

ernesto hoost low kick 2

Ернесто Хуст е еден од најдобрите кикбоксери на сите времиња.

За време на својата богата кариера четири пати го освои К-1 Гранд-при, што покрај него му успеало само на Сем Шилт.

Холанѓанецот ги држеше WKA, ISKA, WKA и WMTA титулите, и беше светски шампион во савате.

Познат е по одличните комбинации кои ги завршуваше со совршен лоу кик. Пособено е познат по својата ефикасна комбинација на десниот директ, левото кроше во црниот дроб и десениот лоу кик.

Погледнете ја компилацијата и објаснувањата за неговите најдобри потези.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО