Ентони Петис со Супермен удар го нокаутира Вондербој (ВИДЕО)

Ентони Петис (22-8, 9-7 УФЦ) забележа уште еден незаборавен нокаут.

32-годишниот „Шоутајм“ во главната борба на УФЦ во Нешвил пред крајот на втората рунда го исфрли поранешниот предизвикувачи Стефен Томпсон (14-4-1, 9-4-1 УФЦ). „Вондербој“ го добиваше мечот додека Петис  со Супермен удар не го реши прашањето на победник.

Кертис Блајдес (11-2, 6-2) успешно се врати по поразот од Френсис Нагану. 28-годишниот Американец со едноглсна одлука на судиите го убедливо го победи Џастин Вилис (8-2, 4-1 УФЦ) и ја прекина неговата низа од четири порази во УФЦ.

Брус Мичел (11-0, 2-0 УФЦ) и Боби Мофет (14-4, 1-1 УФЦ) беа наградени со бонуси бобра на вечер која со одлука на судиите му припадна на Мичел.

Петтис доби бонус за изведба, како и Ранда Маркос (9-6-1, 5-5-1 УФЦ), која ја победи со армбарво првата рунда Ангела Хил (8-6, 3-6 УФЦ).

УФЦ Фајт најт 148 – Резултати
Антони Петис – Стивен Томсон – КО (Р2, 4:53)
Кертис Блајдес – Џастин Вилис – едногласна судиска одлука
Џон Макдеси – Хесус Пинедо – едногласна судиска одлука
Јусиер Формига – Дејвесон Фигуередо – едногласна судиска одлука
Луис Пења – Стивен Петерсон – едногласна судиска одлука
Мејси Барбер – ЈЈ Олдрич – ТКО (Р2 3:01)

Брајс Мичел -. Боби Мафет – едногласна судиска одлука
Марлон Вера – Френки Саенц – ТКО (Р1 1:25)
Џенифер Маја – Алексис Дејвис – едногласна судиска одлука
Ранда Маркос – Ангела Хил – САБ (Р1 4:24)
Крис Гутиерес дефинитивно. Рајан Мекдоналд – едногласна судиска одлука
Џордан Еспиноза – Ерик Шелтон – едногласна судиска одлука

https://www.youtube.com/watch?v=4AvNg-NdpMk

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО