Емилијаненко за борбата во Јапонија ќе добие 2,5 милиони долари

fedor zagrevanje

Јапонските медиуми објавија дека Федор беше бил до потпишување со УФЦ, но дека на крајот се предомислил.

Најголемата причина за потпишување на договорот со новата јапонска боречка промоција на поранешниот шеф на Прајд е финансиската.

За борбата на новогодишната ноќ Федор ќе добие по две и пол милиони долари. Настанот, наводно, е финансиран од странски инвеститор кој се бави со нафтен бизнис и веќе инвестирано во ММА.

На настанот треба да се одржи во Саитама Супер Арена.

Новинарот Дејв Мелцер открива од извори во УФЦ дека мислат оти Русинот потпишал договор за две борби за новата организација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО