Егоров беше на чекор до олимписка норма

Владимир Егоров бешена чекор да обезбеди олмписка норма на Европскиот олимписки квалификациски турнир во борење во Баку, Азербејџан. Егоров во полуфиналето загуби минимлано од репрезентативецот на Азербејџан Алијаббас Рзазде 3-4.

Само финалистите обезбедуваа пласман на Олимписките игри во Париз оваа година.

Резултати:

Мажи
57 кг

Владимир Егоров – Илман Мухатаров (Франција) 10-0
Владимир Егоров – Роберти Дингашвили (Грузија) 3-2

Полуфинале

Владимир Егоров – АлијаббасРзазде (Азербјеџан) 3-4

74 кг Расул Шапиев – Зураб Капраев (Романија) 2-4
97 кг Магомедгаџи Нуров – Раду Лефтер (Моилдавија) 8-10

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО