Едвардс го совлада Кероне, Сент Про се спаси од понорот и го совлада Педро (ВИДЕО)

Откако во февруари против Јанси Медеирос ја прекинанизата од трипорази, Доналд Кероне повторно е поразен.

Во главната борба на УФЦ во Сингапур 35-годишниот Каубој загуби со тесна едногласна одлука на судиите од Лео Едвардс (48-47, 48-47, 48-47). На Англичанецот оваму беше шеста последователна победа.

Иако и двјацата во последните бори загубија од Илир Латифи, Овин Сент Про (23-11, 11-6 УФЦ) и Тајсон Педро (7-2, 3-2 УФЦ) се најдоа во кафезот на УФЦ Фајт најт. Хаитецот салвеше со кимура во првата рунда, отккао противник претходно го соборуваше со десен директ и речиси го задави.

25-годишни Русин Петр Јан (9-1) на УФЦ дебито со технички нокаут за три минути го заврши Теруто Ишихару (10-6-2, 3-4-1 УФЦ)

Австралиецот Џејк Метјуз (14-3, 7-3 УФЦ) со давење од позади во првата рунда го онесвести Јапонецот Шинша Анзаи (10-3, 2-2 УФЦ) и го забележа третиот последователен успех.

УФЦ Фајт најт – Резултати
Леон Едвардс – Доналд Кероне – едногласна судиска одлука
Овинс Сент Про – Тајсон Педро – САБ (Р1, 2:54)
Џесика  Ај – Џесика-Роуз Кларк – едногласна судиска одлука
Ли Јуинглианг – Даичи Абе – едногласна судиска одлука

Петр Јан – Теруто Ишихара – КО (Р1 3:28)
Сонг Јадонг – Фелипе Арантес – ТКО (Р2 4:59)
Шејн Јанг – Роландо Ди – ТКО (Р2 4:40)
Сонг Кенан – Хектор Алдана – ТКО (R2 4:45)
Џејк Метјуз –  Шиншо Анзаи – САБ (Р1 3:44)
Јан Ксиаонан – Вивиен Переира – едногласна судиска одлука
Мет Шнел – Наоки Инуе – поделена судиска одлука
Улка Сасаки – Женел Лоса – САБ (Р2 4:04)
Ји Јонг Ким – Мелинда Фабијан – поделена судиска одлука

https://youtu.be/tfxCaVjFWwA

https://youtu.be/eO9h9ZI8jEg

https://youtu.be/PG_fav9nALQ

https://youtu.be/QWNRmeaAf4Q

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО