Џошуа го покажа средниот прст, Фјури го нападна (ВИДЕО)

Светскиот шампион ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО, Ентони Xошуа се чини дека не може да го издржат притисокот. Британецот, кој чека датум за мечот со Кубрат Пулев, ги покажа средните прсти пред навивачите на Тајсон Фјури. Ова се случи во шпанското одморалиште Марбела, каде Е.Џ. беше испровоцирана од приврзаниците на Фјури.

Џошуа позираше за фотографија кога фановите почнаа да пеат „Има само еден, Тајсон Фјури“, на што Ентони му одговори со средниот прст.

Нешто повеќе не се случи, но реакцијата на шампионот на ВБЦ не задоцни.

„Џошуа е само страшливец. Ова однесување не ме изненадува. Кога бев надвор од рингот, тој двапати ги одби понудите за борба со Дионтеј Вајлдер. Му понудија 80 милиони долари за двостран договор, но тој го одби, бидејќи брадата му е стаклена“, изјави Фјури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО