Џон Џонс: Се натпреварувам со себе

Големата легенда на УФЦ, Џон Џонс објави нови фотографии од подготовките за тешка категорија. 34-годишниот Американец нема никаква врска со формата во која сме навикнати да го гледаме во минатото.

„Коски“ веќе се здебели и вели дека се натпреварува со себе и сака да биде неговата најдобра верзија. Пред една година Џон се раздели со појасот во полутешка категорија за да дебитира кај тешкашите.

Неговата голема цел е да ја освои титулата во тешка категорија и со тоа да се етаблира како најголем во ММА. Џон има скор 26-1-1 во ММА и е во серија од 17 последователни победи. Единствениот пораз е преку дисквалификација.

Џонс откри дека ќе дебитира во тешка категорија во 2022 година. Ќе се бори за титулата против победникот во борбата меѓу Френсис Нгану и Сирил Гане, кои ќе ги обединат појасите на почетокот на годината.

„Се натпреварувам со одразот во огледалото. Се обидувам да ја работам својата работа и да бидам најдобрата верзија на себе“, напиша Џонс под фотографиите што ги објави на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО