Џон Џонс ќе заработи 15 милиони долари од борбата со Стипе Миочиќ

Џон Џонс неодамна објави дека ќе се бори со Стипе Миочиќ во ноември во Медисон сквер гарден, Њујорк.

Во оваа борба „Коски“ ќе ја брани титулата во тешка категорија. Но, колку би добил од борбата? Па, ако се прашувате за парите, сметајте се себеси среќни затоа што протечениот разговор ни даде бројка. Изгледа дека Дана Вајт е подготвена да плати милиони долари за борбата.

На социјалните мрежи протече разговор меѓу Џонс и обожавател по име Вил. Двајцата се расправаа за иднината на Џонс и Вил навиваше тој да се бори со Том Аспинал. За негова несреќа, Џонс очигледно се одлучил и планира да собере 15 милиони долари, а потоа да ја заврши кариерата:

„Веќе се договорив да заработам 15 милиони долари во мојата следна борба. По ѓаволите, да, брате, ќе го претепам тој старец. Потоа директно кон залезот. Се надевам дека ќе ти се допадне да го гледаш тоа, Вил“, напиша Џонс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P U N C H E R ™ (@mmapuncher_tm)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО