Две злата и три сребра за Кеикс на „Гранд при Ниш“ (ФОТО)

samir-kurtanovik-vo-nis-grand-pri-2016

Карате клубот Кеикс се враќа со пет медали – 2 златни и 3 сребрени од Меѓународниот карате турнир „Гранд при Ниш“ во Србија.

beriz-i-durakovik-nis-2016

Залтен медал освои Бериз Куртановиќ (+55 кг), а Славе Ефремов (+55 кг) сребрен  за деца родени 2003 година.

Кадетите Убејд Дураковиќ (-57 кг) и Таркан Саит (-57 кг) се сртенаа во финалето, а првото место го освои Дураковиќ.

Салма Куртановиќ (-45 кг)освои сребро за деца родени 2004 година.

samir-i-beriz-vo-nis-2016

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО