Дионтеј Вајлдер: Сакам да си ја вратам титулата со крв

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер тренира со полна пареа. 35-годишниот Американец си ја поврати мотивацијата и сподели видео на социјалните мрежи од неговиот тренинг. „Бронзениот бомбардер“ изјави дека повеќе нема да зборува и ја сака титулата со крв.

На почетокот на минатата година, Вајлдер го загуби непоразениот статус. Тој беше нокаутиран од Тајсон Фјури во Лас Вегас и се раздели со титулата. Вајлдер немаше пораз 12 години и постави рекорд во боксот со 42-1-1, од кои 41 со нокаут.

Многу луѓе го отпишаа Дионтеј, кој е меѓу најголемите удирачи во историјата на боксот. Фјури во моментов разговара со Ентони Џошуа, а Вајлдер ќе мора да им се врати на победите за да има реванш.

„Нема повеќе зборување. Сакам да си ја врати титулата со крв“,напиша Вајлдер на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО