Дионтеј Вајлдер: Не ме отпишувајте

Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија Дионтеј Вајлдер ги повика навивачите да не го отпишуваат.

„Бронзениот бомбардер“ ја загуби титулата од Тајсон Фјури, кој минатиот месец забележа доминантна нокаут победа во Вегас. Тоа беше прва професионален пораз на Вајлдер и ја заврши низата од 42 победи, од кои 41 беа со нокаут.

За жал, во боречките спортови, борец често се отпишува откако ќе изгуби и Дионтеј е свесен за тоа. 34-годишниот поранешен шампион веќе ја активираше клаузулата за непосреден реванш и во јули во Вегас ќе се обиде да го врати златото. Верува во своите способности.

„Сè уште не треба да ме отпишувате. Вистинскиот шампион се соочува со неволјата и се враќа посилен“, напиша Вајлдер на социјалните мрежи.

https://www.instagram.com/p/B9VDdW9hVo1/?utm_source=ig_embed
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО