Џудистите на Балканско кадетско првенство во Зрењанин

Proleter na Struga open 2015

На Балканското првенство во џудо за кадети родени 1995, 1996 и 1997 година во Зрењанин, Србија, викендов нашата земја ќе ја претставуваат Марко Паноски во категоријата до 66 килограми, Артан Рушити и Владимир Стојаноски до 73 килограми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО